Trvalý, prechodný pobyt nájomníčke

Online právna poradňa
Oblasť práva: Správne právo, Trenčín

Otázka: Trvalý, prechodný pobyt nájomníčke

Dobrý deň, vynajal som byt a moja nájomníčka sa nedávno rozviedla. Jej bývalý manžel jej na starej adrese zrušil trvalý pobyt a teraz požaduje trvalý alebo prechodný pobyt vo výnajomnom byte u mňa. Mám jej to povoliť? Mohlo by mi to v budúcnosti spôsobovať problémy, ako je napríklad neplatenie nájomného alebo porušenie nájomnej zmluvy? Ďakujem.

Odpoveď: Trvalý, prechodný pobyt nájomníčke

V súlade s ustanovením § 7 ods. 1 písm. f) zákona o hlásení pobytu občanov SR a registri obyvateľov SR, môžete ako vlastník bytu podať návrh obci na zrušenie trvalého pobytu nájomníčke kedykoľvek, ak už nebude mať žiadne užívacie právo k bytu. Prihlásenie občana na trvalý pobyt nezakladá nijaké právo k budove ani k jej vlastníkovi a má evidenčný charakter.