POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Trestný čin podvodu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Trenčín

Otázka: Trestný čin podvodu

Dobrý deň, nedávno mi zavolali z polície. Predal som monitor cez bazos.sk za 30 eur, avšak poslal som iný tovar. Obvinili ma z trestného činu podvodu, avšak suma neprekročila hodnotu 266 eur, takže ide o priestupok? Povedali mi, že to klasifikujú ako trestný čin podvodu a že budem vyzvaný k výsluchu na políciu. Čo môžem očakávať od polície? Existuje možnosť, že budem odsúdený? Ak áno, aká môže byť výška trestu?

Odpoveď: Trestný čin podvodu

Trestného činu podvodu sa dopustí ten, "Kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije nieči omyl, a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky."  Polícia bude skúmať úmysel ako aj to či škoda nebola spôsobená viacerým poškodeným, teda či nedochádza k opakovaného konaniu a pod. V zásade ak sa jednalo iba o jedno konanie, ktorého škoda nepresiahla 266 eur, polícia vec prešetrí a postúpi vec okresnému úradu.