Mám to ohlásiť, ako podvod?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Banská Bystrica

Otázka: Mám to ohlásiť, ako podvod?

Dobrý deň, konkrétna osoba ma prostredníctvom rôznych ponúk vylákala na svoj účet v sume 80 eur. Rád by som sa informoval, či mám právo ohlásiť túto záležitosť na políciu ako podvod, keďže mám k dispozícii číslo jej účtu, kam som peniaze vložil, a aj jej telefónny kontakt. Vopred ďakujem za Vaše informácie.

Odpoveď: Mám to ohlásiť, ako podvod?

Dobrý deň

pokiaľ máte podozrenie, že bol spáchaný trestný čin, samozrejme môžete podať trestné oznámenie s tým, že označíte osobu, ktorá sa mala trestného činu dopustiť. Na základe výsledkov vyšetrovania može byť vznesené obvinenie voči konkrétnej osobe. Je potrebné si uvedomiť, že trestný čin podvodu musí napĺňať znaky skutkovej podstaty podľa Trestného zákona.