Máte
otázku?

Kúpa bytu počas trvania manželstva a zúženie BSM


Online právna poradňa
Oblasť práva: Spoluvlastníctvo, Bratislava
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát

Otázka: Kúpa bytu počas trvania manželstva a zúženie BSM

Dobry den, plánujeme s manželom kúpiť byt. Ako máme postupovať, ak sme sa dohodli, že byt bude písaný len na moje meno, BSM nemáme zrušené. Ďakujem za odpoveď

Odpoveď: Kúpa bytu počas trvania manželstva a zúženie BSM

Dobrý deň, napriek tomu, že nemáte zrušené BSM je možné aj počas trvania manželstva nadobudnúť vec (aj nehnuteľnosť) jedným z manželov do výlučného vlastníctva. Podľa ustanovenia § 143a Občianskeho zákonníka sa môžu manželia počas trvania manželstva dohodnúť, že na zúžení zákonom určeného rozsahu BSM. Tzn. že sa môžete s Vaším manželom dohodnúť na tom, že konkrétny byt napriek tomu, že ho kupujete počas trvania manželstva, nebude patriť do BSM. Na to, aby takáto dohoda bola platná musí spĺňať zákonné predpoklady upravené v ustanovení § 143a ods. 3 OZ. Podmienkou pre platnosť takejto dohody je jej spísanie formou notárskej zápisnice. Na základe toho Vám odporúčam vyhľadať notára vo Vašom okolí, súčasne s Vaším manželom sa dostaviť k nemu a uzatvoriť priamo pred ním predmetnú dohodu, ktorú on spíše vo forme notárskej zápisnice. Tým dosiahnete, že kupovaná nehnuteľnosť bude patriť do Vášho výlučného vlastníctva a nebude patriť do BSM.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:



JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmo




V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Kúpa bytu počas trvania manželstva a zúženie BSM" a chcete pomôcť?



Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:



najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku