Si advokát? Chceš napredovať v kariére? Nezmeškaj príležitosť stať sa súčasťou prestížnej advokátskej kancelárie!
Klikni sem pre viac informácií.
Máte
otázku?

Ako sa brániť proti výpovedi?


Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Prešov

Otázka: Ako sa brániť proti výpovedi?

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Pracovala som v kozmetickom salóne. Z dôvodu zlého zaobchádzania zo strany mojej šéfky som chcela ukončiť pracovný vzťah, ale ona s tým nesúhlasila, takže som sa musela obísť s PN. Viem, že ona mi teraz nemôže dať výpoveď, ale čítala som, že ja môžem aj počas PN. Bola som zamestnaná na zmluve od 12.9.2014, pričom nemám žiadne stravné lístky, žiadne výplatné pásmy a peniaze som dostávala len tak na ruku. Nepodpisovala som prijatie, ona o tom vie a chce ich rýchlo vyrobiť a falšovať moje podpisy. Takisto mi chce dať výpoveď s porušením pracovnej disciplíny, hoci som nič nespravila. Potrebovala by som radu, ako sa môžem pred ňou brániť. Ďakujem.

Odpoveď: Ako sa brániť proti výpovedi?

Dobrý deň, v zmysle § 67 Zákonníka práce, môžete ako zamestnanec skončiť pracovný pomer výpoveďou z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu a to aj počas Vašej práceneschopnosti. Vzhľadom na to, že výpoveď je jednostranným právnym úkonom, pre jej právnu účinnosť sa nevyžaduje súhlas druhej strany (vo Vašom prípade zamestnávateľa). Ak si Váš zamestnávateľ neplní všetky povinnosti podľa pracovnej zmluvy, t.j. neposkytuje Vám všetky plnenia, na ktoré je povinný, vyzvite ho na ich plnenie, prípadne ste oprávnená domáhať sa svojich nárokov na súde. V prípade, že Váš zamestnávateľ uplatní pri výpovedi neexistujúci právny dôvod, ide z jeho strany o neplatnú výpoveď. V zmysle ustanovenia § 79 ods. 1 Zákonníka práce, ste mu povinná oznámiť bezodkladne, že trváte na tom, aby Vás zamestnával aj naďalej. V opačnom prípade skončí pracovný pomer uplynutím výpovednej doby. Neplatnosť skončenia pracovného pomeru ste povinná uplatniť na súde návrhom na začatie konania najneskôr v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa mal pracovný pomer na základe neplatnej výpovede skončiť.

Trápi vás "Ako sa brániť proti výpovedi?" a chcete pomôcť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:



Podotázka: Ako sa brániť proti výpovedi? (Pracovné právo)

Dobrý deň, vrátila som sa na prosbu zamestnávateľa späť do práce počas trvania mojej rodičovskej dovolenky skôr, ako moje dieťa dovŕšilo tri roky. Mám trvalý pracovný pomer na dobu neurčitú a súbežne mi teda plynie ešte pol roka rodičovská dovolenka, keďže moje dieťa má teraz 2,5 roka. Zamestnávateľ chce aktuálne so mnou ukončiť pracovný pomer. Je to legálne? Na čo mám nárok v oblasti odstupného? Zároveň, môžem ísť na druhú materskú, ak ešte nie som tehotná a zamestnávateľ so mnou ukončí pracovný pomer? Podmienku nemocenského poistenia 270 dní za posledné dva roky spĺňam. Ďakujem.

Odpoveď: Ako sa brániť proti výpovedi?

(odpoveď odoslaná: 01.11.2024)

Dobrý deň,
nemôžete byť súčasne na rodičovskej dovolenke a súčasne aj pracovať. Rodičovskú dovolenku ste ukončili Vaším návratom do práce. Po návrate z rodičovskej dovolenke ste opäť v pracovnom pomere. Počas rodičovskej dovolenky by Vám zamestnávaeľ ani nemohol dať výpoveď (§ 64 ZP).

Podľa § 64 ods. 1 písm. d) Zákonníka práce, "Zamestnávateľ nesmie dať zamestnancovi výpoveď v ochrannej dobe, a to v dobe, keď je zamestnankyňa tehotná, keď je zamestnankyňa na materskej dovolenke, v dobe od oznámenia predpokladaného dňa nástupu na otcovskú dovolenku podľa § 166 ods. 3 zamestnancom, najskôr však šesť týždňov predchádzajúcich očakávanému dňu pôrodu, do skončenia otcovskej dovolenky, v dobe keď je zamestnankyňa a zamestnanec na rodičovskej dovolenke alebo keď sa osamelá zamestnankyňa alebo osamelý zamestnanec starajú o dieťa mladšie ako tri roky."

Skutočnosť, že stále poberáte rodičovský príspevok, neznamená, že rodičovská dovolenka nemôže byť ukončená skôr. Rodičovský príspevok a rodičovská dovolenka spolu nesúvisia a nie sú od seba závislé. Rodičovský príspevok je vyplácaný vždy do troch rokov veku dieťaťa. Rodičovská dovolenka je viazaná na pracovný pomer a môže byť ukončená aj skôr, ako pred dosiahnutím tretieho roku veku dieťaťa.

Nemôžete ísť ani na materskú, ak nie ste tehotná. Zároveň, sa nedá ísť na materskú dovolenku, ak by ste bola nezamestnaná. Materská dovolenka a rodičovská dovolenka sa uplatňuje len ak je zamestnanec/zamestnankyňa v pracovnom pomere.

Vo Vašej otázke nepíšete prečo, a akým spôsobom s Vami zamestnávateľ chce skončiť pracovný pomer. 

Nárok na odstupné zamestnancovi vzniká len vtedy, ak mu dá zamestnávateľ výpoveď z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a), b) alebo ak zamestnanec dlhodobo stratil podľa lekárskeho posudku spôsobilosť naďalej vykonávať jeho doterajšiu prácu.


4,9 (4 969)
Všetky recenzie

Podotázka: Ako sa brániť proti výpovedi? (Pracovné právo)

Dobrý deň, som invalidná a zamestnaná na dobu neurčitú od prvého októbra roku 2022. Teraz som bola na operácii a potom takmer dva mesiace na PN. Po tom, ako som oznámila, že sa od pondelka vraciam po PN, mi majiteľka volala, aby som prišla o ôsmej ráno do jej kancelárie, lebo si za mňa našla náhradu. Takže si budem čerpať dovolenku a ostatné sa dozviem v kancelárii. Poslala som majiteľke tri e-maily s požiadavkou, aby mi všetko poskytla písomne, avšak bezúspešne. Majiteľka nechce, aby som pokračovala v práci. Podotýkam, že som jej celú prevádzku (bufet) dala do poriadku, bola v čistote, nemala som žiadne prešľapy a vykonávala som prácu nad rámec povinností. Bufet nezatvára, nepremiestňuje sa a nie som nadbytočná. Pracovala som sama, teraz sú tam dve osoby, zrejme na dohodu. Neviem, ako mám postupovať, pretože Zákonník práce majiteľka rada porušuje a neváži si všetko, čo som pre ňu a prevádzku urobila. Jedinou vinou bolo, že som bola na operácii. Ďakujem.

Odpoveď: Ako sa brániť proti výpovedi?

(odpoveď odoslaná: 07.10.2024)

Dobrý deň,

zamestnávateľ Vám môže dať výpoveď len z dôvodov, ktoré sú vymenované v ust. § 63 Zákonníka práce.

Podľa § 63 ods. 1 Zákonníka práce, "Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak a) sa zamestnávateľ alebo jeho časť 1. zrušuje alebo 2. premiestňuje a zamestnanec nesúhlasí so zmenou dohodnutého miesta výkonu práce, b) sa zamestnanec stane nadbytočný vzhľadom na písomné rozhodnutie zamestnávateľa alebo príslušného orgánu o zmene jeho úloh, technického vybavenia alebo o znížení stavu zamestnancov s cieľom zabezpečiť efektívnosť práce alebo o iných organizačných zmenách a zamestnávateľ, ktorý je agentúrou dočasného zamestnávania, aj ak sa zamestnanec stane nadbytočným vzhľadom na skončenie dočasného pridelenia podľa § 58 pred uplynutím doby, na ktorú bol dohodnutý pracovný pomer na určitú dobu,  c) zamestnanec vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo stratil spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu, alebo ak ju nesmie vykonávať pre chorobu z povolania alebo pre ohrozenie touto chorobou, alebo ak na pracovisku dosiahol najvyššiu prípustnú expozíciu určenú rozhodnutím príslušného orgánu verejného zdravotníctva,  d) zamestnanec 1. nespĺňa predpoklady ustanovené právnymi predpismi na výkon dohodnutej práce, 2. prestal spĺňať požiadavky podľa § 42 ods. 2 3. nespĺňa bez zavinenia zamestnávateľa požiadavky na riadny výkon dohodnutej práce určené zamestnávateľom vo vnútornom predpise alebo  4. neuspokojivo plní pracovné úlohy a zamestnávateľ ho v posledných šiestich mesiacoch písomne vyzval na odstránenie nedostatkov a zamestnanec ich v primeranom čase neodstránil,  e) sú u zamestnanca dôvody, pre ktoré by s ním zamestnávateľ mohol okamžite skončiť pracovný pomer, alebo pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny; pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny možno dať zamestnancovi výpoveď, ak bol v posledných šiestich mesiacoch v súvislosti s porušením pracovnej disciplíny písomne upozornený na možnosť výpovede."

Len ak existuje niktorý z týchto vyššie uvedených dôvodov, môže Vám dať zamestnávateľ výpoveď po Vašom návrate z PN.

Zamestnávateľ sa s Vami bude chcieť dohodnúť, uzatvoriť dohodu o skončení pracovného pomeru, keď určite nemá dôvod na to, aby Vám dal výpoveď. K dohode Vám ponúkne pravdepodobne nejakú kompenzáciu v podobe odstupného. Vy však s dohodou a s podmienkami v nej uvedenými, nemusíte súhlasiť. Ak by naozaj reálne existoval výpovedný dôvod vzťahujúci sa na Vás, tak by ste mali nárok na výpovednú dobu a na odstupné. 

Výpovednú dobu by ste mali 2 mesiace, počas ktorých by ste si mohli nájsť inú prácu a odstupné by ste mali vo výške minimálne za jeden mesiac. 

Podľa § 62 ods. 3 písm. a) Zákonníka práce, "Výpovedná doba zamestnanca, ktorému je daná výpoveď z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) alebo písm. b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu, je najmenej dva mesiace, ak pracovný pomer zamestnanca u zamestnávateľa ku dňu doručenia výpovede trval najmenej jeden rok a menej ako päť rokov."   Podľa § 76 ods. 1 písm. a) Zákonníka práce, "Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a)b) alebo písm. f) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku, ak pracovný pomer zamestnanca trval najmenej dva roky a menej ako päť rokov."   Ak s Vami zamestnávateľ skončí pracovný pomer v rozpore s vyššie citovanými ustanovení, máte právo podať žalobu na súd pre neplatné skončenie pracovného pomeru.

Podotázka: Ako sa brániť proti výpovedi? (Pracovné právo)

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ohľadom Zákonníka práce. Pracovnú zmluvu mi mali ukončiť k 31.12.2022, avšak ešte ju nemám podpísanú. Ako mám postupovať? Zamestnávateľ mi mal poslať ukončenie pracovnej zmluvy poštou, no doposiaľ mi žiadne ukončenie neprisielo. Pracovná zmluva teda ešte nie je ukončená. Môžem nejako žiadať od zamestnávateľa výplatu za uplynulé mesiace, počas ktorých som pracovala u iného zamestnávateľa? Ďakujem za čo najskoršiu odpoveď.

Odpoveď: Ako sa brániť proti výpovedi?

(odpoveď odoslaná: 24.10.2023)

Dobrý deň, pracovnou zmluvou sa zakladá pracovný pomer, ktorý trvá až dovtedy, kým nie je ukončený jednou zo zmluvných strán, t.j. zamestnancom alebo zamestnávateľom. Pracovný pomer môže skončiť niektorým zo spôsobov ustanovených zákonom, či už výpoveďou, dohodou, okamžitým skončením alebo ukončením v skúšobnej dobe. Ak skončí pracovný pomer, dochádza aj k ukončeniu pracovnej zmluvy, ktorá ho založila. 

Ak ste už pracovali uplynulé mesiace u iného zamestnávateľa a u pôvodného ste nevykonávali žiadnu prácu, potom by ste nemali nárok na výplatu od pôvodného zamestnávateľa iba za podmienky, ak pracovný pomer skončil. Ak by tento váš pracovný pomer riadne neskončil a vy ste trvali na tom, aby vás zamestnávateľ ďalej zamestnával a prideľoval vám prácu, avšak on tak nerobil, tak máte nárok na mzdu.

Zákonným spôsobom nedoručená výpoveď je neplatná výpoveď. 


Trápi vás "Ako sa brániť proti výpovedi?" a chcete pomôcť?

Podotázka: Ako sa brániť proti výpovedi? (Pracovné právo)

Dobrý deň, môj syn má zdravotné problémy a je na pracovnej neschopnosti. Pracovná agentúra ho tlačí k tomu, aby podal výpoveď. On však nechce podať výpoveď, keďže má nárok na nemocenské. Ďakujem.

Odpoveď: Ako sa brániť proti výpovedi?

(odpoveď odoslaná: 07.10.2023)

Dobrý deň,
vášho syna ako zamestnanca nemôže nikto donútiť, aby dal výpoveď z pracovného pomeru a to bez ohľadu na to, či je alebo nie je práceneschopný.

Ak by bola vášmu synovi daná výpoveď z pracovného pomeru zo strany zamestnávateľa, potom riešením je podanie žaloby o neplatnosť skončenia pracovného pomeru, ktorú žalobu je  potrebné podať v lehote do 2 mesiacov odo dňa keď sa mal pracovný pomer skončiť, čo vyplýva z ust. § 77 Zákonníka práce.

V prípade problémov nech našu advokátsku kanceláriu kontaktuje.


Podotázka: Ako sa brániť proti výpovedi? (Pracovné právo)

Dobrý deň, dňa 21. 12. 2022 som obdržal výpoveď podľa § 68 ZP. V tejto výpovedi boli uvedené nepravdivé udalosti, ktorých som sa mal dopustiť. Obvinili ma z krádeže a z úmyslu o krádež. Avšak, keďže som sa takéhoto činu nedopustil, podpísal som len zápočtový list. Rád by som sa informoval o tom, ako by som mal ďalej postupovať, v prípade, že nesúhlasím s danou výpoveďou (paragraf 68 ZP) a mám záujem o odstupné. Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Ako sa brániť proti výpovedi?

(odpoveď odoslaná: 10.01.2023)

Dobrý deň, vo Vami uvedenom prípade ako sa brániť okamžitému skončeniu pracovného pomeru podľa § 68 Zákonníka práce je podanie žaloby na súd o neplatnosť skončenia pracovného pomeru podľa § 77 Zákonníka práce :

"Neplatnosť skončenia pracovného pomeru výpoveďou, okamžitým skončením, skončením v skúšobnej dobe alebo dohodou môže zamestnanec, ako aj zamestnávateľ uplatniť na súde najneskôr v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa mal pracovný pomer skončiť. Na predĺženie trvania pracovného pomeru podľa § 64 ods. 2 sa na účely prvej vety neprihliada, ak tento zákon neustanovuje inak. Ak sa pracovný pomer predlžuje podľa § 64 ods. 2 z dôvodu plynutia ochrannej doby podľa § 64 ods. 1 písm. a), zamestnanec môže neplatnosť skončenia pracovného pomeru výpoveďou uplatniť na súde v lehote dvoch mesiacov odo dňa uplynutia posledného dňa ochrannej doby, najneskôr však do šiestich mesiacov odo dňa, keď sa mal pracovný pomer skončiť, ak by zamestnanec nebol v ochrannej dobe."

Uvádzame, že žalobu na súd je potrebné podať v lehote do 2 mesiacov odo dňa keď sa mal pracovný pomer skončiť. Uvádzame, že súd nie je viazaný dôvodmi okamžitého skončenia pracovného pomeru a ich právnym posúdením ako ich uviedol zamestnávateľ v okamžitom skončení pracovného pomeru. Súd si právny názor urobí sám a nie je viazaný právnym názorom zamestnávateľa.

Odporúčam kontaktovať advokáta.

Vo veci sa môžete obrátiť aj na našu advokátsku kanceláriu.

 


V tejto právne poradni odpovedajú:

JUDr. Milan Ficek

JUDr. Barbora Ficek

JUDr. Boris Gál



Podotázka: Ako sa brániť proti výpovedi? (Pracovné právo)

Dobrý deň, chcem sa spýtať. Môj manželke končí pracovná zmluva po dvoch rokoch k 31. 12. 2018. Môže zamestnávateľ dať výpoveď, a má ju upovedomiť vopred? V tejto firme aj minulý rok dávali výpovede medzi sviatkami, keď boli ženy na dovolenkách. Musí v tomto prípade tiež zamestnávateľ dať vopred vedieť o skončení pracovného pomeru? Ďakujem za odpoveď, Robert.

Odpoveď: Ako sa brániť proti výpovedi?

(odpoveď odoslaná: 06.12.2018)

Dobrý deň,

pokiaľ správne rozumiem Vašej otázke, tak manželka má zmluvu na dobu určitú do 31.12.2018. V takomto prípade nie je potrebné, aby jej zamestnávateľ dal výpoveď, pretože pracovný pomer skončí uplynutím doby. Zákon mu neukladá povinnosť informovať o tom, že prac. pomer končí.


Trápi vás "Ako sa brániť proti výpovedi?" a chcete pomôcť?

Podotázka: Ako sa brániť proti výpovedi? (Pracovné právo)

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či ma môžu bez upozornenia preradiť z nočných zmien na denné, aj keď s tým nesúhlasím. Táto práca bola pre mňa lákavá práve kvôli možnosti nočných zmien. V pracovnej zmluve mám napísané, že sme sa s zamestnávateľom dohodli na vykonávaní nočných zmien po dobu nepretržitých dvoch týždňov a viac. Mám pocit, že pán riaditeľ sa takto voči mne pomstil, keďže mi zo zákonných dôvodov nemôže dať výpoveď. Veľmi dobre vie, že denné zmeny nemôžem vykonávať kvôli deťom. Veľmi pekne vám ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Ako sa brániť proti výpovedi?

(odpoveď odoslaná: 07.05.2017)

Dobrý deň, pokiaľ by Vás začal zamestnávateľ preraďovať na denné zmeny, hoci ste boli prijatá na nočné, ihneď napíšte list doporučené svojmu zamestnávateľovi a oznámte mu, že ste uzatvorili zmluvu na nočné zmeny a že môžete a zároveň budete vykonávať iba tie smeny, na ktoré ste boli prijatá.


Podotázka: Ako sa brániť proti výpovedi? (Pracovné právo)

Som slobodná matka dvoch malých detí (6, 14). Na firemnom večierku som mala dosť ostrú výmenu názorov s nadriadeným. Samozrejme, to neostalo bez odozvy a dnes som bola na "koberčeku" u riaditeľa. Povedal mi, že budúca spolupráca so mnou je pre neho neakceptovateľná. Keď som sa ho opýtala, kedy mám prísť podpísať výpoveď, odpovedal mi, že o výpovedi ani slovo nepadlo. Znamená to, že mi výpoveď dať nemôže? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Ako sa brániť proti výpovedi?

(odpoveď odoslaná: 28.04.2017)

Dobrý deň, zamestnávateľ Vám môže dať výpoveď iba zo zákonných dôvodov upravených v ustanovení § 63 Zákonníka práce. Z iných dôvodov Vám zamestnávateľ nemôže dať výpoveď, t.j. nemôže si ďalšie dôvody výpovede vymýšľať. Je možné, že upozornenie od riaditeľa bola práve kvôli tomu, aby ste v takomto spôsobe správania nepokračovali a na pracovisku sa mu vyhýbali. V prípade, že budete i naďalej porušovať pracovnú disciplínu (tú definuje najčastejšie vnútorný predpis zamestnávateľa, zákon ho neupravuje) Vás na to zamestnávateľ upozorní písomne. Po takomto upozornení ak dôjde opakovane k porušeniu pracovnej disciplíny môže Vaše konanie založiť dôvod výpovede (prípadne i okamžite skončiť pracovný pomer ak budú na to splnené podmienky).


Podotázka: Ako sa brániť proti výpovedi? (Pracovné právo)

Čo mám robiť, ak mi zamestnávateľ dal výpoveď počas nemocenskej a teraz poisťovňa odo mňa žiada zaplatiť poistné, inak nebudem mať zdravotnú starostlivosť?

Odpoveď: Ako sa brániť proti výpovedi?

(odpoveď odoslaná: 21.04.2017)

Dobrý deň, v zmysle § 64 ods. 1 Zákonníka práce platí, že zamestnávateľ nesmie dať zamestnancovi výpoveď v ochrannej dobe, a to v dobe, keď je zamestnanec uznaný dočasne za práceneschopného pre chorobu alebo úraz, ak si túto neschopnosť úmyselne nevyvolal alebo nespôsobil pod vplyvom alkoholu, omamných látok alebo psychotropných látok, a v dobe od podania návrhu na ústavné ošetrovanie alebo od nástupu na kúpeľnú liečbu až do dňa ich skončenia. Tento zákaz výpovede sa však nevzťahuje na výpoveď danú zamestnancovi z určitých zákonom ustanovených dôvodov. Pre určenie, či s Vami zamestnávateľ skončil pracovný pomer neplatne, je preto nevyhnutné oboznámiť sa s obsahom výpovede a najmä dôvodom, ktorý je v ňom uvedený.


Trápi vás "Ako sa brániť proti výpovedi?" a chcete pomôcť?

Podotázka: Ako sa brániť proti výpovedi? (Pracovné právo)

Dobrý deň. Ak zamestnanec opakovane porušil pracovnú disciplínu (28. 4. 2016, 18. 10. 2016 a 28. 3. 2017) a bol písomne upozornený na možnosť výpovede, musí mu byť výpoveď doručená do 18. 4. 2017? Alebo musí byť doručená do dvoch mesiacov od posledného upozornenia? Ďakujem za rýchlu odpoveď.

Odpoveď: Ako sa brániť proti výpovedi?

(odpoveď odoslaná: 08.04.2017)

Dobrý deň, podľa § 63 ods. 1 pís. e) Zákonníka práce, zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak sú u zamestnanca dôvody, pre ktoré by s ním zamestnávateľ mohol okamžite skončiť pracovný pomer, alebo pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny; pre menej závažné porušenie pracovnej disciplíny možno dať zamestnancovi výpoveď, ak bol v posledných šiestich mesiacoch v súvislosti s porušením pracovnej disciplíny písomne upozornený na možnosť výpovede. Zároveň platí, že pre porušenie pracovnej disciplíny alebo z dôvodu, pre ktorý možno okamžite skončiť pracovný pomer, môže dať zamestnávateľ zamestnancovi výpoveď iba v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa o dôvode výpovede dozvedel. O dôvode výpovede ste sa ako zamestnávateľ dozvedeli dňa 28.03.2017, preto môžete dať zamestnancovi výpoveď v lehote dvoch mesiacov, teda do 28.05.2017.


V tejto právne poradni odpovedajú:

JUDr. Milan Ficek

JUDr. Barbora Ficek

JUDr. Boris Gál




V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Ako sa brániť proti výpovedi?" a chcete pomôcť?



Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:



najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.