POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Je potrebný súhlas všetkých spoluvlastníkov?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo,

Otázka: Je potrebný súhlas všetkých spoluvlastníkov?

Dobrý deň, chcel by som sa informovať, či je potrebné, aby zmluvu o prevode spoločnej veci podpísali všetci spoluvlastníci, alebo či stačí ich súhlas. Ďakujem.

Odpoveď: Je potrebný súhlas všetkých spoluvlastníkov?

Dobrý deň,

keďže nie ste výlučným vlastníkom veci je potrebné, aby účastníkmi zmluvy, boli na jednej strane všetci spoluvlastníci a na strane druhej osoba, ktorej sa spoločna vec prevádza. Potvrdzuje to aj ustálená súdna prax:

Z III, str. 858

Účastníkmi zmluvy o prevode spoločnej veci musia byť všetci spoluvlastníci a na účinný prevod celej veci nestačí právny úkon jedného z nich, aj keby bol urobený so súhlasom všetkých ostatných spoluvlastníkov.