'

Je potrebný súhlas všetkých spoluvlastníkov?


Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, 0
Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát
Odpovedané dňa: 29. 4. 2015

Otázka: Je potrebný súhlas všetkých spoluvlastníkov?

Dobrý deň, chcem sa informovať, či je potrebné, aby zmluvu o prevode spoločnej veci podpísali všetci spoluvlastníci alebo stačí ich súhlas. Ďakujem.

Odpoveď: Je potrebný súhlas všetkých spoluvlastníkov?

Dobrý deň, 

keďže nie ste výlučným vlastníkom veci je potrebné, aby účastníkmi zmluvy, boli na jednej strane všetci spoluvlastníci a na strane druhej osoba, ktorej sa spoločna vec prevádza. Potvrdzuje to aj ustálená súdna prax:

Z III, str. 858

Účastníkmi zmluvy o prevode spoločnej veci musia byť všetci spoluvlastníci a na účinný prevod celej veci nestačí právny úkon jedného z nich, aj keby bol urobený so súhlasom všetkých ostatných spoluvlastníkov.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:



JUDr. Milan Ficek, advokát

online právna poradňa zadarmo



Podotázka: Je potrebný súhlas všetkých spoluvlastníkov? (Občianske právo)

Príjemný deň. Chcem sa opýtať, ako to je z predajom nebytových priestorov v dome. Naša zástupkyňa chce odkúpiť časť pivničných priestorov a zvolala kvôli tomu schôdzu vlastníkov bytov, ktorý majú aj podiel na nebytových priestoroch. Moja otázka je, či nemusí mať súhlas každého jedného spoluvlastníka v dome alebo na schôdzi stačí súhlas dvojtretinovej účasti vlastníkov nebytových priestorov. Za skorú odpoveď Vám ďakujem Ján Šoltés Košice.

Odpoveď: Je potrebný súhlas všetkých spoluvlastníkov?

Odpovedá: JUDr. Milan Ficek, advokát (odpoveď odoslaná: 13.12.2018)

Dobrý deň, na Vašu otázku predkladáme odpoveď :

Podľa ust. § 14b/ ods. (3) zákona o vlastníctve bytov a nebytových priestorov vo Vami uvedenom prípade platí (citujeme) :

"Súhlas všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome sa vyžaduje pri rozhodovaní o prevode vlastníctva nebytového priestoru, priľahlého pozemku, príslušenstva alebo ich častí, ktoré sú v podielovom spoluvlastníctve vlastníkov bytov a nebytového priestoru v dome."

 

 

 

 


JUDr. Milan Ficek, advokát

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:



1. Zadanie otázky

2. Výber poradne

3. Dodatočné informácie
Emaily sa musí zhodovať a otázka musí byť vyplnená.
Zadarmo Premium
Online odpoveď
Zrozumiteľná odpoveď
Jednoduché otázky
Zložité otázky
Zaručená odpoveď
Neverejná odpoveď
Poplatok za odpoveď
Doplňujúce otázky
Dokumenty
Odpovedá aj koncipient
Odpovedá výlučne advokát
Chcem zadarmo
viac informácií
Chcem premium
viac informácií

GoPay Visa SecureCode Visa Visa MasterCard MasterCard MasterCard


Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Prosím vyberte kraj
Prosím vyberte kategóriu.
Vyplňte prosím toto pole
Vyplňte prosím toto pole
Musíte súhlasiť s podmienkami.



Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:

Zoznam otázok a odpovedí

najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk