Faktúra za sprostredkovanie

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Žilina

Otázka: Faktúra za sprostredkovanie

Dobrý deň, ráda by som sa poradila. V septembri minulého roka mi agentúra sprostredkovala prácu do zahraničia. Podpísala som faktúru, ktorá ma zaväzovala ku uhradeniu čiastky 300 eur za sprostredkovanie. S agentúrou sme sa dohodli, že túto sumu uhradím po prvej vyplate. Avšak, po vycestovaní do zahraničia som sa ocitla v nepríjemnej situácii. Pracovala som tri týždne bez akejkoľvek pracovnej zmluvy. Majiteľ firmy sa ku mne správal agresívne a nakoniec ma bez penazí a bez riadnej dokumentácie vyhodil. O poisťovacom preukaze ani nehovorím. Kontaktovala som agentúru so situáciou, na čo mi odpovedali v banálnom tone, že im to je ľúto a že mám čakať na zaplatenie od môjho bývalého zamestnávateľa. Namietla som, že za takéto sprostredkovanie nie som ochotná platiť. Prostredníctvom agentúry som požadovala nejaké potvrdenie o tom, že sa faktúra anuluje. Agentúra s tým súhlasila, avšak po štyri mesiace sa mi takýto dokument ešte stále nedostal. Pani, s ktorou som v kontakte, je drzá, odmieta sa so mnou rozprávať, prípadne mi povie, že mi potvrdenie pošle, no niečo také sa ešte nestalo. Už štyri mesiace neviem, ako mám postupovať. Veľmi pekne vám ďakujem za radu. S pozdravom.

Odpoveď: Faktúra za sprostredkovanie

Dobrý deň, v tomto prípade je potrebné postupovať podľa zmluvy, ktorú ste s nimi uzatvorili. Ak ste sa dohodli, že Vám vrátia peniaze ale nemáte to písomne a neviete to ani preukázať, potom sa nespoliehajte na to, že to určite na súde potvrdia.

Váš prípad by mal skontrolovať advokát a pozrieť sa na zmluvu, ktorú ste uzatvorili.