Si advokát? Chceš napredovať v kariére? Nezmeškaj príležitosť stať sa súčasťou prestížnej advokátskej kancelárie!
Klikni sem pre viac informácií.
Máte
otázku?

Poplatok za darovanie peňazí z Francúzska

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Zahraničie

Otázka: Poplatok za darovanie peňazí z Francúzska

Dobrý deň, jedna pani z Francúzska mi chce darovať sumu 550 000 eur. Jej právnik mi poslal darovaciu zmluvu a žiadajú poplatok 650 eur. Bojím sa, že to môže byť podvod.

Odpoveď: Poplatok za darovanie peňazí z Francúzska

Dobrý deň, ak máte obavy, že ide o podvod, dôležité je postupovať opatrne. Na Slovensku aj vo Francúzsku existujú pravidelné právne postupy pre darovanie peňazí alebo iného majetku, vrátane potreby zmluvy o darovaní. Tiež je dôležité, aby bola darovacia zmluva sformulovaná podľa príslušnej právnej úpravy a aby neboli požadované žiadne neštandardné poplatky, ktoré by mohli nasvedčovať podvodu. Všeobecne, ak ide o platnú darovaciu zmluvu a darovanie peňazí, poplatky by mali byť spojené skôr s notárskymi alebo právnymi službami v reálnej výške. Požadovanie poplatku za prijatie daru môže byť znakom podvodnej schémy.

S týmto spôsobom podvodu som sa už stretol a nie ste jediná, ktorej takto chceli darovať peniaze z Francúzska. Ľudia prišli o peniaze. Je nelogické, aby Vám niekto chcel darovať peniaze a pýta za to peniaze.

Nič im neposielajte. V tých iných prípadoch s ktorými som sa stretol mali rôzne výhovorky, ze sú peniaze nejako zablokované, ze treba zaplatiť nejaký poplatok a podobne. Nerobte to, znie to presne ako ten podvod.