POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Nevyplatenie živnostníka, čo mám robiť?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Košice

Otázka: Nevyplatenie živnostníka, čo mám robiť?

Dobrý deň, prosím Vás o radu. Môj manžel je živnostník a pracoval cez košickú agentúru v Holandsku. Zaslali sme faktúru, ktorej splatnosť je podľa zmluvy do 30 dní. Teraz nám však prišiel e-mail, ktorý uvádza, že faktúra sa spláca až k poslednému dňu mesiaca. Manžel nie je na trhu prvýkrát a v minulosti bola splatnosť pri odoslaní faktúr vždy podľa zmluvy. Za odpoveď ďakujem.

Odpoveď: Nevyplatenie živnostníka, čo mám robiť?

Dobrý deň,

pokiaľ bola splatnosť dohodnutá zmluvne na 30 dní, potom nie je dôvod na to, aby objednávateľ nevyplatil Vášho manžela a svojvoľne menil dátum splatnosti. Odporúčam objednávateľa písomne vyzvať na úhradu faktúry a poukázať na podmienky dohodnuté v zmluve. Ak odmietne uhradiť faktúru v lehote splatnosti, môžete túto sumu aj s úrokom s omeškania vymáhať súdnou cestou.