Máte
otázku?

Faktúra za sprostredkovanie


Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Žilina

Otázka: Faktúra za sprostredkovanie

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť. V septembri minuleho roka mi sprostredkovala agentúra prácu do zahraničia, podpisala som fakturu, kde mam povinnost uhradit ciastku 300 eur za sprostredkovanie. S agenturou sme sa dohodli, že sumu vyplatim po 1 vyplate. Vycestovala som no situacia v zahranici bola strasna. Pracovala som 3 tyzdne, nedostala som ziadnu pracovnu zmluvu, majitel bol agresivny, vyhodil ma bez penazi bez papierov, poistenie atd. uz ani nehovorim. Ozvala som sa agenture, aka je situacia a ich odozva bola zo zaciatku len, ze ich to mrzi a ze mam cakat na peniaze od sefa ze mi to urcite vyplati. Namietala som ze nie som ochotna im vyplatit nic za taketo sprostredkovanie. Pozadovala som od agentúry papier ...nejake potvrdenie o tom, ze sa faktura ,,anuluje''. Agentura suhlasila no tohto papiera sa domaham uz 4 mesiace. Pani, ktorej volam je drza a odmieta sa so mnou rozpravat pripadne mi povie, ze mi to pošle a nič. Takto sa to ťahá uz 4 mesiace a ja neviem ako mám postupovať. Za radu velmi pekne dakujem S pozdravom.

Odpoveď: Faktúra za sprostredkovanie

Dobrý deň, v tomto prípade je potrebné postupovať podľa zmluvy, ktorú ste s nimi uzatvorili. Ak ste sa dohodli, že Vám vrátia peniaze ale nemáte to písomne a neviete to ani preukázať, potom sa nespoliehajte na to, že to určite na súde potvrdia.

Váš prípad by mal skontrolovať advokát a pozrieť sa na zmluvu, ktorú ste uzatvorili. 

Trápi vás "Faktúra za sprostredkovanie" a chcete pomôcť?

V tejto právne poradni odpovedajú:

JUDr. Milan Ficek

JUDr. Barbora Ficek

JUDr. Boris Gál

JUDr. Patrik Ozimanič4,9 (3,405)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Faktúra za sprostredkovanie" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (3.405)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku