Je možné domáce väzenie?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Prešov

Otázka: Je možné domáce väzenie?

Môj syn je pod podmienkou. Počas tohto obdobia sa zapletol do bitky, v dôsledku ktorej spôsobil ľahké zranenie. Obávam sa, že bude odsúdený. Je možné požiadať o nahradenie trestu domácim väzením?

Odpoveď: Je možné domáce väzenie?

Dobrý deň, asi Vás nepoteším, nielenže dostane Váš syn trest, ak spôsobil ublíženie na zdraví v trvaní viac ako 7 dní, ale bude sa rozhodovať aj o premene jeho podmienky.

Premena podmienky znamená, že dostane trest, ktorý dostal v prvom rozhodnutí (rozsudku alebo trestnom rozkaze), ktorý mu bol podmienečne uložený.

Za výnimočných okolností je možné podmienečné odsúdenie ponechať v platnosti ale vôbec to nie je jednoduché. Odporúčam Vám nájsť si advokáta, ktorý Vás s tým pomôže a pripraví syna na súdne konanie.

Pri premene podmienky nie je možné uložiť trest domáceho väzenia. Tam sa iba rozhodne o tom, že vykoná uložený trest, alebo že zostane stále v podmienke.