Máte
otázku?

Dohoda o zvyseni vyzivneho


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Košice

Otázka: Dohoda o zvyseni vyzivneho

Dobry den, chcem sa opytat, ze ako postupovat pri dohode o zvyseni vyzivneho s mojou byvalou. Platim vyzivne 130 eur, k tomu som do teraz prispieval dalsich 20 eur, na zaplatenie obedov pre nasu dcerku a teraz chce byvala este plus 30 eur, cize do kopy 180 eur. Ja s tym suhlasim, ale nechceme sa tahat po sudoch takze staci, ak spiseme dohodu o zvyseni vyzivneho a ho podpiseme? A ako ma presne zniet ta dohoda? Mozete mi zaslat vzor? Dakujem. 

Odpoveď: Dohoda o zvyseni vyzivneho

Dobrý deň,

v súkromnom práve, a teda aj v rodinnom platí, že sa uprednostňuje dohoda pred súdnym konaním. Súdne konanie je poslednou možnosťou ak zlyhá možnosť a schopnosť dohodnúť sa. Môžete sa samozrejme dohodnúť o výške výživného, avšak v prípade ak nastane nejaký problém, či nezhoda bude dohoda nevykonateľná, pretože nebola schválená súdom. 

Nejaký všeobecný vzor neexistuje. Je potrebné, aby obsahovala údaje o dieťati, Vaše údaje a najmä to, na čom sa chcete dohodnúť a od kedy začína platiť. Musí byť datovaná a podpísaná. 

Uvádzam aj zákonné ustanovenie § 24 ods.3 Zákona o rodine Rozhodnutie o úprave výkonu rodičovských práv a povinností možno nahradiť dohodou rodičov. Dohoda musí byť schválená súdom, inak je nevykonateľná.

Trápi vás "Dohoda o zvyseni vyzivneho" a chcete pomôcť?

V tejto právne poradni odpovedajú:

JUDr. Milan Ficek

JUDr. Barbora Ficek

JUDr. Boris Gál4,9 (3,405)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:

V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Dohoda o zvyseni vyzivneho" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (3.405)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku