Dedičské konanie zabudnuté

Online právna poradňa
Oblasť práva: Nitra

Otázka: Dedičské konanie zabudnuté

Dobrý deň, po zosnulom otcovi sme v roku 2013 viedli dedičské konanie, avšak zabudli sme zaradiť istú čiastku z jeho rodinného domu. Teraz, keď zomrela babička, bolo nám v dedičskom konaní oznámené, že musíme podať na súd určitú žiadosť, aby mohla byť táto čiastka prepísaná na nás. Nevedeli by ste nám, prosím, poradiť, akú žiadosť máme poslať? Ďakujeme.

Odpoveď: Dedičské konanie zabudnuté

Dobrý deň,

vzhľadom na to, že sa objavil majetok po poručiteľov, ktorý nebol v pôvodnom dedičskom konaní prejednaný, musíte podať tzv. návrh na začatie dodatočného dedičského konania. Návrh môže podať niektorý z dedičov z pôvodného dedičského konania, a to na súd, ktorý v dedičskej veci rozhodoval v pôvodnom konaní. V návrhu opíšte majetok (ak ide o nehnuteľnosť poukážte na konkrétny List vlastníctva, ktorá môžete doložiť ako prílohu k návrhu). Na podklade Vášho návrhu potom súd začne toto konanie o novoobjavenom majetku.