POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Dodatočné prejednanie dedičstva

Online právna poradňa
Oblasť práva: Dedičské právo, Trenčín

Otázka: Dodatočné prejednanie dedičstva

Prosím, mám otázku týkajúcu sa dodatočnej úpravy dedičstva. Je možné obnoviť dedičstvo urbariátu po približne 30 rokoch? Chcem dodatočne zapísať pozemky, ktoré patrili mojim rodičom a sú stále zapísaní na liste vlastníctva, do dedičstva. Je možné v takomto prípade požiadať o dodatočné prejednanie dedičstva?

Odpoveď: Dodatočné prejednanie dedičstva

Dobrý deň,

pokiaľ ide o odpoveď o dodatočnom prejednaní dedičastva, ak po smrti poručiteľa (Vašich rodičov) prebehlo dedičské konanie a objavil sa nový majetok, je možné požiadať súd o dodatočné prejednanie dedičstva. Pokiaľ sa majetok nachádza v urbariáte, nie je to problém. Nový návrh na dodatočné prejednanie dedičstva musíte podať na súd a žiadať, aby rozhodol o týchto pozemkoch, v návrhu na dodatočné prejednanie dedičstva uveďte aj pôvodné dedičské konanie. Súd Vám pridelí notára, prostredníctvom ktorého dôjde k prejednaniu dedičstva. Ako účastníci musia byť uvedení všetci žijúci potomkovia, ktorí dedili, ak nežijú, ich deti.