POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Ako riešiť zabudnuté bankovky v bankomate?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Prešov

Otázka: Ako riešiť zabudnuté bankovky v bankomate?

Dobrý deň, veľmi pekne by som Vás poprosila o radu. Pri výbere hotovosti (viac ako 300 €) z bankomatu ma moment zamyšlenia alebo nepozornosti stál, pretože som tam zabudla peniaze. Chcela by som sa opýtať, či je možné podať žalobu na príslušnú banku, ktorá zrušila vťahovanie bankoviek a problém so zabudnutím peňazí preložila na klienta? Veľmi pekne ďakujem.

Odpoveď: Ako riešiť zabudnuté bankovky v bankomate?

Dobrý deň, podľa môjho názoru nemôžete zo zabudnutia peňazí viniť banku preto, že nedisponovala bankomatom s funkciou spätného vťahovania bankoviek. K neoprávnenému prisvojeniu si hotovosti mohlo dôjsť aj v takom prípade. Odporúčam Vám podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa a to z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu Zatajenia veci podľa § 236 Trestného zákona. Tohto trestného činu sa dopustí ten, kto si prisvojí cudziu vec malej hodnoty, ktorá sa dostala do jeho moci nálezom, omylom alebo inak bez privolenia oprávnenej osoby. Podľa obrazového záznamu z bankomatu a časového údaja vášho výberu hotovosti, je možné stotožniť osobu, ktorá si prisvojila vaše finančné prostriedky.