Dedenie ornej pôdy

Online právna poradňa
Oblasť práva: Bratislava

Otázka: Dedenie ornej pôdy

Dobrý deň, prosím Vás o radu. Sme traja súrodenci a máme dediť približne 3100 m3 ornej pôdy. Podľa notárky sa máme dohodnúť na jednom dedičovi. Táto orná pôda je hneď vedľa dediny, takže podľa mojej mienky by v budúcnosti mohla byť využitá aj ako stavebný pozemok. Môžeme byť všetci traja určení ako spoluvlastníci ornej pôdy v dedičskom konaní? Ďakujem.

Odpoveď: Dedenie ornej pôdy

Dobrý deň,
môžete ak to nie je extravilan. Ak to je extravilan, potom to dostane jeden s povinnosťou výplaty ostatných. Dostane to ten, kto ma najlepšie predpoklady na obhospodarovanie.