Máte
otázku?

Darovanie peňazí dcére na stavbu domu v BSM


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Bratislava

Otázka: Darovanie peňazí dcére na stavbu domu v BSM

Dobrý deň, chcel by som sa informovať, či je možné nárokovať si zohľadnenie peniaze, ktoré som previedol na bankový účet mojej dcéry s účelom "dar dcére". Tieto peniaze budú použité na dostavbu rodinného domu v BSM. Ak by došlo k rozvodu, je možné tieto peniaze zohľadniť pri delení majetku? Ide o sumu približne 10 000 eur. Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Darovanie peňazí dcére na stavbu domu v BSM

Dobrý deň, áno, pokiaľ to urobíte tak ako píšete, že do poznámky napíšete dar dcére, potom sa to bude dať zohľadniť pri vysporiadaní BSM. Dopísal by som do tej poznámky okrem daru dcére ešte text "na dostavbu domu". Včera pri vysporiadaní domov budem musieť preukázať, že peniaze investovala do domu.

Úplne ideálne riešenie by bolo, pokiaľ by manžel spísal čestné vyhlásenie, že od dcéry bude použitá suma 10 tisíc eur na dostavbu domu. Viem si však predstaviť, že pokiaľ sú manželia a vzťahy medzi nimi sú dobré, že takéto vyhlásenie bude považovať za prejav nedôvery.

Ale toto by bol dôkaz, ktorý by bol jednoznačný. 

Trápi vás "Darovanie peňazí dcére na stavbu domu v BSM" a chcete pomôcť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Darovanie peňazí dcére na stavbu domu v BSM" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.