Dá sa vybaviť rozvod v Anglicku?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Zahraničie

Otázka: Dá sa vybaviť rozvod v Anglicku?

Dobrý deň, volám sa Mária. Chcela by som požiadať o rozvod, ale mám jeden problém. Momentálne som v Anglicku a chcela by som sa informovať, či je možné to vybaviť aj tu. Vopred ďakujem, Mária.

Odpoveď: Dá sa vybaviť rozvod v Anglicku?

Dobrý deň Mária,

právomoc rozhodnúť o rozvode môže mať aj anglický súd, avšak je dôležité, kde máte svoj obvyklý pobyt. Ak máte obaja pobyt v Agnlicku, potom môžete návrh podať aj tam. Ak by napr. manžel mal pobyt na území SR, môžete podať návrh aj v SR. Ak Vás zaujíma to, či by ste v prípade konania o rozvod v SR museli pricestovať na Slovensko, uvádzam, že to záleží od sudcu, či bude považovať za potrebné Vás vypočuť, či budete obaja súhlasiť s rozvodom, či máte deti a pod.