Máte
otázku?

Aký trest je za nafúkanie za volantom


Online právna poradňa
Oblasť práva: Správne právo, Prešov

Otázka: Aký trest je za nafúkanie za volantom

Dobrý večer, chcela by som sa opýtať, aký trest ma čaká, keď som nafúkala za volantom 0,88 promile a čo všetko ma ešte čaká. Prihliadajú aj na fakt, že som samoživiteľka rodiny? Priznala som sa a nikdy predtým som nič také nespravila. Som naozaj zúfalá a chcela by som vedieť, či mi môžu dať aj splátkový kalendár, keďže zarábam len minimálnu mzdu. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Aký trest je za nafúkanie za volantom

dobrý deň, pokiaľ test aký Vás čaká za nafúkanie za volantom, dôležité je najmä to, či ste nafúkali pod alebo nad 1 promile. Vo Vašom prípade uvádzate, že to bolo 0,88 promile. V tomto prípade nejde o trestný čin, nakoľko hranica trestného činu je 1 promile. Počítajte s tým, že bude rozhodnuté v priestupkovom konaní o tom, že Vám zakážu viesť motorové vozidlo počas určitej doby. Dlžka tejto doby zavisí aj od toho, aké boli okolnosti a prečo ste viedli vozidlo pod vplyvom alkoholu. Okrem zákazu činnosti Vám ohrozí aj pokuta, o ktorej výške bude taktiež rozhodovať správny orgán. V prípade alkoholu za volantom Vás čaká ešte lekárske vyšetrenie. Bude sa skúmať či nie ste závislá na alkohole. Príde Vám o tom uznesenie z polície. Na políciu budete musieť priniesť posudok. Neminie Vás taktiež opakovanie skúšok z cestnej premávky.

 

Pri ukladaní trestu za nafúkanie za volantom sa skúma aj osobnosť páchateľa. Skutočnosť, že ste samoživiteľka rodiny, môže zohrať úlohu, avšak nebude to veľmi podstatne. Pokiaľ ide o splátky, obávam sa, že tieto Vám nebudú povolené.

Trápi vás "Aký trest je za nafúkanie za volantom" a chcete pomôcť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:Podotázka: Aký trest je za nafúkanie za volantom (Správne právo)

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či je rozdiel v posudzovaní alkoholu za volantom pod 1 promile, keď nafúka bežný občan, v porovnaní s prípadom, keď nafúka starosta obce. Ak áno, aký je tam rozdiel?

Odpoveď: Aký trest je za nafúkanie za volantom

(odpoveď odoslaná: 28.12.2015)

Dobrý deň, nie v tom nie je rozdiel, starosta a aj bežný občan sú posudzovaní pred zákonom rovnako pokiaľ ide o tento trestný čin.


4,9 (4 969)
Všetky recenzie

Podotázka: Aký trest je za nafúkanie za volantom (Správne právo)

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať na jazdu pod vplyvom alkoholu. Môj manžel spôsobil dopravnú nehodu, pri ktorej namerali 1.28 promile alkoholu. Je to jeho prvý priestupok. Rada by som vedela, čo ho čaká. Ďakujem.

Odpoveď: Aký trest je za nafúkanie za volantom

(odpoveď odoslaná: 27.10.2015)

Dobrý deň, manžela v tomto prípade čaká súdne konanie, v ktorom súd rozhodne o treste za tento skutok (nakoľko to bolo viaca ako 1 promile) a zároveň mu súd uloží trest zákazu činnosti.

Odporúčam, aby si manžel našiel dobrú výhovorku, prečo jazdil pod vplyvom alkoholu, pretože potom s vysokou pravdepodobnosťou dostane vysoký trest. Ak mu súd uloží peňažný trest, neodporúčam podávať proti trestnému rozkazu odpor. 

Najnižší trest zákazu činnosti je 1 rok. 

To, čo uvedie v zápisnici na polícii ako dôvod jazdy pod vplyvom alkoholu bude veľmi dôležité pre jeho ďalší trest.V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Aký trest je za nafúkanie za volantom" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.