Dobrý deň,
ak ste nepochodili ani u Vašej riaditeľky, tak Vaša situácia sa dá riešiť ešte s niekým, kto je nad Vašou riaditeľkou. Skúste ísť za niekým kto je vyššie.
Skúste zaznamenať chovanie Vašej kolegyne aj písomne, cez mail, aby ste mali nejaký dôkaz.
Čo sa týka samotnej reakcie na chovanie Vašej kolegyne, skúste sa tváriť, že Vás to vôbec nerozhodí, nereagujte vôbec na ňu. Ak kokegyňa uvidí, že to s Vami nič nerobí, tak ju to za chvíľu prestane baviť.
Dúfame, že sa situácia zlepší a prajeme veľa úspechov.
Článok 1 Zákonníka práce, "Fyzické osoby majú právo na prácu a na slobodnú voľbu zamestnania, na spravodlivé, uspokojivé, transparentné a predvídateľné pracovné podmienky a na ochranu proti svojvoľnému prepusteniu zo zamestnania v súlade so zásadou rovnakého zaobchádzania ustanovenou pre oblasť pracovnoprávnych vzťahov osobitným zákonom o rovnakom zaobchádzaní v niektorých oblastiach a o ochrane pred diskrimináciou a o zmene a doplnení niektorých zákonov (antidiskriminačný zákon). Tieto práva im patria bez akýchkoľvek obmedzení a diskriminácie z dôvodu pohlavia, manželského stavu a rodinného stavu, sexuálnej orientácie, rasy, farby pleti, jazyka, veku, nepriaznivého zdravotného stavu alebo zdravotného postihnutia, genetických vlastností, viery, náboženstva, politického alebo iného zmýšľania, odborovej činnosti, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo etnickej skupine, majetku, rodu alebo iného postavenia s výnimkou prípadu, ak rozdielne zaobchádzanie je odôvodnené povahou činností vykonávaných v zamestnaní alebo okolnosťami, za ktorých sa tieto činnosti vykonávajú, ak tento dôvod tvorí skutočnú a rozhodujúcu požiadavku na zamestnanie pod podmienkou, že cieľ je legitímny a požiadavka primeraná."