POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Ako riešiť podvod?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Banská Bystrica

Otázka: Ako riešiť podvod?

Dobrý deň, dnes ma oklamali na istom internetovom bazári. Pri nákupe hry, za ktorú som zaplatil 40 eur, mi prišiel iba obal bez CD. Adresa aj meno predávajúceho neexistujú. Kamarátka mi povedala, že pravdepodobne polícia takýto prípad nebude riešiť. Existuje nejaké iné riešenie? Platba bola realizovaná na účet. Ďakujem za pomoc.

Odpoveď: Ako riešiť podvod?

Dobrý deň. Pri tak malej sume by nešlo o trestný čin, nakoľko výška škody by musela presiahnuť 266 EUR. Mohlo by ísť o priestupok. Škodu si môžete vymáhať v občianskoprávnom konaní. Avšak musíte zaplatiť súdny poplatok vo výške 16,50 EUR, aby súd vôbec začal konanie a musíte mať presné údaje predávajúceho, aby ho súd vedel identifikovať a nájsť. Bez presných osobných údajov a adresy bude podanie žaloby neúspešné.