POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Nákup tovaru cez bazos a podvod

Online právna poradňa
Oblasť práva: Obchodné právo, Bratislava

Otázka: Nákup tovaru cez bazos a podvod

Dobrý deň, zakúpil som tovar prostredníctvom stránky bazos.sk, kde bol k dispozícii iba telefónny kontakt. Po komunikácii bolo dohodnuté, že platbu zrealizujem vopred pomocou bankového prevodu a následne by mal byť tovar dodaný. Peniaze som odoslal podľa dohody, no tovar som nedostal a od predávajúceho už nedostávam žiadnu odpoveď. Mohli by ste mi poradiť, ako mám postupovať ďalej?

Odpoveď: Nákup tovaru cez bazos a podvod

Dobrý deň, pokiaľ ide o nákup tovaru cez bazos.sk, možno ste sa stali obeťou podvodu. V tomto prípade postupujte tak, že zašlete banke, ktorej ste poslali peniaze písomný list, v ktorom jej oznámite, že ste vykonali mylnú platbu na cudzí účet a žiadate, aby banka vyzvala príjemcu peňazí na ich vrátenie, v opačnom prípade nech Vám poskytnú údaje o majiteľovi účtu.

Akonáhle sa dozviete majiteľa účtu, podajte voči nemu návrh na vydanie platobného rozkazu aby Vám vrátil peniaze.

Podvodníci často vedia, že limit trestného stíhania je 266 eur, a preto žiadajú zaplatiť nižšie sumy.