Dobrý deň,
na Vašu otázku predkladáme nasledovnú odpoveď :
Odpoveď resp. kde hľadať pomoc podľa Vami uvedenej otázky možno nájsť postupne vo viacerých právnych predpisoch :
1./ Zrejme budova obecného úradu stále na svojom terajšom mieste už v čase keď ste kupovali pozemok. Je škoda, že ste neskúmali pozornejšie umiestnenie pozemku, keďže obecné úrady zvyčajne takéto priestory majú /pôvodne tzv. kultúrne domy/.
Bolo by vhodné hľadať riešenie podaním podnetu na obec podľa ust. § 5 a ust. § 127 Obč. zákonníka :
"§ 5 : Ak došlo k zrejmému zásahu do pokojného stavu, možno sa domáhať ochrany na obci. Obec môže predbežne zásah zakázať alebo uložiť, aby bol obnovený predošlý stav. Tým nie je dotknuté právo domáhať sa ochrany na súde."
"§ 127 :
(1) Vlastník veci sa musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv. Preto najmä nesmie ohroziť susedovu stavbu alebo pozemok úpravami pozemku alebo úpravami stavby na ňom zriadenej bez toho, že by urobil dostatočné opatrenie na upevnenie stavby alebo pozemku, nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov hlukom, prachom, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami, nesmie nechať chované zvieratá vnikať na susediaci pozemok a nešetrne, prípadne v nevhodnej ročnej dobe odstraňovať zo svojej pôdy korene stromu alebo odstraňovať vetvy stromu presahujúce na jeho pozemok."
Riešenie je v stavebnej úprave miestností /odhlučnenie/, stavba protihlukového plotu /ľudia si kľučky na okná donesú, toto riešenie nie je /.
2./ Druhá vec je kde sa predmetné svadby a podobné akcie v predmetnej nehnuteľnosti konajú. Podľa ust. stav. poriadku stavbu možno používať len na účel na ktorý bolo vydané kolaudačné rozhodnutie. Priestory obec zrejme prenajíma konkrétnym osobám na stanovený účel. Otázkou je, či tieto priestory boli schválené aj orgánom hygieny na uvedené účely. V týchto súvislostiach odporúčame kontaktovať príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva.