Ako postupovať ak zamestnávateľ odmieta doručenie výpovede?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Pracovné právo, Prešov

Otázka: Ako postupovať ak zamestnávateľ odmieta doručenie výpovede?

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Momentálne som na PN a zamestnávateľovi som poslala výpoveď doporučene poštou. Spravila som si aj kópiu a mám podací lístok, ktorý dokazuje, že som ju skutočne poslala. Chcela som, aby mi už začala plynúť výpovedná lehota, ktorá je v mojom prípade jeden mesiac. Ale moja šéfka vedela, že ide o výpoveď z mojej strany, tak ju neprevzala a vrátila sa mi späť. Neviem teraz, či jej ju mám poslať znova, alebo mám strach, že ju zase neprevezme a tým pádom mi nebude plynúť ani výpovedná lehota.

Odpoveď: Ako postupovať ak zamestnávateľ odmieta doručenie výpovede?

Dobrý deň, v zmysle § 38 ods. 3 Zákonníka práce, písomnosti zamestnanca týkajúce sa zániku pracovného pomeru doručuje zamestnanec na pracovisku alebo ako doporučenú zásielku. Podľa nasledujúceho odseku, povinnosť zamestnanca doručiť písomnosť sa splní, len čo zamestnávateľ písomnosť prevezme alebo len čo ju poštový podnik vrátil zamestnancovi ako nedoručiteľnú, alebo ak doručenie písomnosti bolo zmarené konaním alebo opomenutím zamestnávateľa. Účinky doručenia pritom nastanú aj vtedy, ak zamestnávateľ prijatie písomnosti odmietne. Ak ste na zásielke uviedli správnu adresu svojho zamestnávateľa, splnili ste svoju povinnosť doručiť mu výpoveď , pričom účinky doručenia výpovede nastali dňa, kedy Vám pošta písomnosť vrátila ako nedoručiteľnú.