Nedodaný, ale zaplatený tovar

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Žilina

Otázka: Nedodaný, ale zaplatený tovar

Dobrý deň, máme problém týkajúci sa podvodu. Prostredníctvom e-mailu sme si objednali tovar, ktorý sme dopredu zaplatili, no už šiesty týždeň nám tovar neprišiel. Keď voláme majiteľovi obchodu, buď sa vyhovára, alebo nám nezdvihne telefón. Existuje nejaké riešenie tejto situácie? Vopred ďakujem za radu.

Odpoveď: Nedodaný, ale zaplatený tovar

Dobry den, pokial ide o nedodany zaplateny tovar, odporucam Vam postupovat nasledovne: poslite mu odstupenie od zmluvy, ako dovod uvedte nedodanie tovaru napriek viacerym vyzvam. Do vyzvy napiste aj cislo uctu, kam ma vratit peniaze. Ak nebude reagovat, pomozeme Vam s vymozenim penazi.