POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Ako podať trestné oznámenie pre krádež?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Prešov

Otázka: Ako podať trestné oznámenie pre krádež?

Dobré ráno, chcel by som sa opýtať, ako mám postupovať? V sobotu ma okradol bratranec o 50€ a keď som ho šiel na to vyspovedať, tak ma ešte dvakrát udrel do tváre. Na túto krádež mám aj svedka. Ďakujem.

Odpoveď: Ako podať trestné oznámenie pre krádež?

Dobrý deň, podľa konkrétnych skutkových okolností môže byť krádež 50,- € kvalifikovaná ako trestný čin alebo ako priestupok. Platí to aj pre konanie, ktorým Vás bratranec napadol. O krádež sa bude jednať vtedy, ak Vám finančnú hotovosť ukradol za použitia vlámania, alebo ak túto ste mali v čase spáchania pri sebe (napr. vo vrecku nohavíc) alebo ak bol páchateľ za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutý. Napadnutie môže byť kvalifikované ako trestný čin Výtržníctva podľa 364 Trestného zákona. Tohto prečinu sa dopustí ten, kto sa dopustí slovne alebo fyzicky, verejne alebo na mieste verejnosti prístupnom hrubej neslušnosti alebo výtržnosti najmä tým, že napadne iného. V prípade, že Vám boli spôsobené zranenia, nie je vylúčená ani trestná zodpovednosť za Ublíženie na zdraví. Odporúčam Vám preto adresovať trestné oznámenie na miestne príslušnú okresnú prokuratúru.