Ako napísať žiadosť o odpustenie zvyšku trestu?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Žilina

Otázka: Ako napísať žiadosť o odpustenie zvyšku trestu?

Dobrý deň, chcel by som sa poradiť, ako mám napísať žiadosť o odpustenie trestu a vrátenie vodičského preukazu po uplynutí polovice trestu.

Odpoveď: Ako napísať žiadosť o odpustenie zvyšku trestu?

Dobrý deň, každá žiadosť, podanie na súd musí obsahovať všeobecné náležitosti, ktorými sú označenie osoby, ktorá úkon robí, subjekt komu je určená, v akej veci sa robí a čoho sa domáhate. Tzn. musíte uviesť svoje iniciály, označiť súd komu je žiadosť určená. Ďalej musí byť v žiadosti označená Vaša trestná, pričom hlavný označením každej veci na súde je spisová značka konania. Následne je potrebné v žiadosti uviesť, že sa domáhate podmienečného upustenie od výkonu zvyšku trestu odňatia slobody. Okrem týchto náležitostí musí žiadosť obsahovať aj preukázanie spôsobu vedenia života, ktorým dokážete súdu, že výkon zvyšku trestu zákazu činnosti nie je potrebný. Bez preukázania spôsobu riadneho vedenia života súd Vašej žiadosti s vysokou pravdepodobnosťou nevyhovie. Až po podmienečnom odpustení zvyšku trestu zákazu činnosti budete môcť požiadať o vrátenie vodičského preukazu.