Zrieknutie sa dedičstva po dedičskom konaní

Online právna poradňa
Oblasť práva: Dedičské právo, Bratislava

Otázka: Zrieknutie sa dedičstva po dedičskom konaní

Dobrý deň,
so sestrami som zdedil po mame trojizbový byt. Môžem sa vzdáť svojej časti v prospech sestier a pod akými podmienkami je to možné? Ďakujem, Jozef

Odpoveď: Zrieknutie sa dedičstva po dedičskom konaní

Dobrý deň, v otázke uvádzate, že ste zdedili podiel na byte v dedičskom konaní po Vašej matke a teda dedičské konanie predpokladáme, že aj právoplatne ukončené.

Ak je to tak, zriecť sa dedičstva už nemôžete a svoj podiel môžete Vašim sestrám buď darovať /bezodplatný prevod/, alebo im svoj podiel na byte predať za dohodnutú sumu, prípadne za cenu podľa znaleckého posudku o trhovej hodnote nehnuteľnosti.

Na spísanie či už darovacej alebo kúpnej zmluvy odporúčam kontaktovať advokáta.