Aká je doba premlčania trov konania?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Prešov

Otázka: Aká je doba premlčania trov konania?

Dobrý deň, mám súdne rozhodnutie o povinnosti zaplatiť mi pohľadávky a tiež náhradu nákladov konania. Koľká je premlčacia doba na náhradu nákladov konania? Je to tiež 10 rokov? Ďakujem.

Odpoveď: Aká je doba premlčania trov konania?

Dobrý deň, podľa § 110 ods. 1 Občianskeho zákonníka, ak bolo právo priznané právoplatným rozhodnutím súdu alebo iného orgánu, premlčuje sa za desať rokov odo dňa, keď sa malo podľa rozhodnutia plniť. Desaťročnej premlčacej dobe teda podliehajú všetky práva a nároky, ktoré sú obsiahnuté vo výrokoch súdneho rozhodnutie, teda aj právo na náhradu trov konania.