Zmena vlastníctva bytu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Zmena vlastníctva bytu

Dobrý deň, môj manžel kúpil byt v čase, keď sme ešte neboli sobášení, a je preto jediným majiteľom bytu. Teraz, keď sme už manželia, je možné toto vlastníctvo zmeniť na spoločné vlastníctvo manželov? Samozrejme, obaja s touto zmenou súhlasíme. Ďakujem.

Odpoveď: Zmena vlastníctva bytu

Dobrý deň, vo Vami uvedenom prípade nie je možné predmetný byt, ktorý je vo výlučnom vlastníctve manžela, zaradiť do bezpodielového spoluvlastníctva manželov. Riešením ako Vy by ste sa mohli stať podielovým spoluvlastníkom bytu je len spísanie darovacej zmluvy na dohodnutý podiel vo Váš prospech. By bude následne v podielovom spoluvalstníctve manželov.