POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Záruka na ojazdené vozidlo

Online právna poradňa
Oblasť práva: Obchodné právo, Žilina

Otázka: Záruka na ojazdené vozidlo

Dobrý deň. Chcel by som sa u Vás informovať ohľadom otázky záruky pri jazdených vozidlách, nakoľko sa informácie o záruke (áno/nie) líšia. Dňa 5.8.2016 som od spoločnosti XY kúpil auto BMW ročník výroby 2012, avšak počas tejto krátkej doby sa vyskytol technický problém. Po diagnostike v autorizovanom servise bola zistená vada v motore, kde cena opravy je vyčíslená na 12 000€, čo je neprijateľné. Existuje v takomto prípade nejaký spôsob, ako sa brániť, poprípade žiadať náhradu škody alebo dokonca odstúpenie od zmluvy? Za Vašu radu veľmi pekne ďakujem. Jakub.

Odpoveď: Záruka na ojazdené vozidlo

Dobrý deň, vo Vašom prípade je dôležité, či táto vada tu bola už v čase, keď ste kúpili vozidlo. Predpokladám však, keď ide o vadu motora, tak táto vada tam mohla byť už v čase, keď ste ho kupovali.

Ak sa o tejto vade nič v zmluve nehovorí, potom je to dobre a dá sa s tým niečo robiť. Musel by som však ešte pred odporučením záväzného postupu vidieť zmluvu, ktorú ste uzatvorili. Zaujíma na najmä formulácia zmluvy, zákonník, ktorým sa spravuje a Vaše postavenie v zmluve.