Lehota na vydanie súdneho rozhodnutia

Online právna poradňa
Oblasť práva: Procesné právo (civilné), Nitra

Otázka: Lehota na vydanie súdneho rozhodnutia

Aká je čakacia doba na rozhodnutie o zrušení a vypořiadení podielového spoluvlastníctva? Ďakujem!

Odpoveď: Lehota na vydanie súdneho rozhodnutia

Dobrý deň. Pri súdnych konaniach spravidla súdny nemajú zákonom určené, dokedy majú rozhodnúť (nie je teda určená maximálna dĺžka súdneho konania). Až keď súd na ústnom pojednávaní vyhlási rozsudok, tento by mal spracovať do písomnej podoby a odoslať sporovým stranám do 30 dní. Túto lehotu však môže predseda súdu predĺžiť (napr. vtedy, ak je zákonný sudca enormne pracovne vyťažený).