Vyporiadanie BSM súdom, ako dlho to bude trvať?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Spoluvlastníctvo, Trnava

Otázka: Vyporiadanie BSM súdom, ako dlho to bude trvať?

Dohoda nebola možná. Je možné urýchliť podanie návrhu na súd pre vysporiadanie BSM? Koľko času to bude trvať?

Odpoveď: Vyporiadanie BSM súdom, ako dlho to bude trvať?

Dobrý deň. Možno skonštatovať, že konania o vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov patria z časového hľadiska k pomerne zdĺhavým konaniam. Rýchlosť takéhoto konania ovplyvňuje spravidla prístup účastníkov ku konaniu, masa BSM a tiež aktuálna vyťaženosť príslušného súdu. Aspoň úvodom môžete konanie urýchliť tým, že si poplatkovú povinnosť splníte už pri podaní návrhu na súd. Podľa zákona o súdnych poplatkoch predstavuje súdny poplatok za podanie návrhu na vyporiadanie BSM sumu vo výške 66,- €.