Vymáhanie požičaných peňazí

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Zahraničie

Otázka: Vymáhanie požičaných peňazí

Dobrý večer,
Chcel by som sa opýtať, ako by som mal postupovať pri odzískaní istej čiastky požičaných peňazí. Časť mi už bola vrátená, ale táto "kamarátka" prerušila akúkoľvek komunikáciu. Problém je v tom, že nemáme podpísanú žiadnu zmluvu o požičaní. To, čo mám, je doklad, že peniaze jej boli poslané a dôkaz, že mi časť už vrátila. Okrem toho môžem dodať SMS dokumentáciu, kde tvrdí, že peniaze už poslala. Ďakujem vám veľmi pekne.
S pozdravom.

Odpoveď: Vymáhanie požičaných peňazí

Dobrý deň, pokiaľ ide o vymáhanie požičaných peňazí, doklady, ktoré máte by súdu mali stačiť. Ak máte doklad o tom, že peniaze dostala a že časť dlhu vrátila, jednak zmluva platne vznikla (aj keď nebola písomná) a tým, že vrátila časť dlhu, má sa za to, že uznala dlh a zároveň, že pôžička je splatná.

Napíšte nám výšku dlhu a dokedy mala dlh vrátiť.

V budúcnosti odporúčam vždy písomnú zmluvu o pôžičke, potom to je jednoduchšie vymôcť požičané peniaze. Na tejto stránke si môžete zadarmo vypracovať a stiahnuť zmluvu o pôžičke: http://zmluvaopozicke.sk

Zmluva je vypracovaná zaručene správne a zjednoduší Vám celkové vymáhanie požičaných peňazí.

V prípade otázok nám napíšte.