Vrátenie kaucie za prenajatý byt

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Bratislava

Otázka: Vrátenie kaucie za prenajatý byt

Dobrý deň, rád by som sa opýtal, ako postupovať pri vymáhaní kaucie, ktorá mi nebola vrátená. Konateľ bytu namietal, že som porušil trojmesačné výpovedné obdobie, avšak s majiteľkou som sa telefonicky dohodol na predčasnom opustení bytu. Mám to potvrdené aj prostredníctvom SMS z jej čísla. Za Vaše odpovede a prípadné rady vopred ďakujem.

Odpoveď: Vrátenie kaucie za prenajatý byt

Dobrý deň, dohodnúť o predčasnom ukončení nájomnej zmluvy sa môžete iba s prenajímateľom, nie inou osobou.

Ak máte v zmluve uvedené, že sa môže meniť iba písomne (čo štandardne v zmluve býva uvedené) potom je vaša ústna dohoda neplatná a preto nebudete mať nárok na vrátenie kaucie.