Máte
otázku?

Určenie výšky výživného


Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo, Trnava

Otázka: Určenie výšky výživného

Dobrý deň. Aké žiadať výživné pre 16 ročné dieťa, príjem manžela cca 2 200 eur, za celý rok 41 000 eur, cez rok absolvuje týždňovú lyžovačku V Tatrách, veľkonočnú lyžovačku V Rakúsku a v lete v Chorvátsku týždeň na jachte.

Odpoveď: Určenie výšky výživného

Dobrý deň. V zmysle zákona o rodine platí, že pre určenie výšky vyživovacej povinnosti sú dôležité objektívne schopnosti, možnosti a majetkové pomery povinného. Rovnako platí, že deti majú právo podieľať sa na životnej úrovni svojich rodičov a že výživné má prednosť pred ostatnými výdavkami povinného rodiča. Ani vzhľadom na Vami zadanú otázku však nemožno uviesť presnú sumu, ktorú by ste mali titulom výživného pre dieťa požadovať. Pri konkrétnom určovaní výživného je totiž dôležitý aj celý rad ďalších okolností, ako napríklad priemerné mesačné výdavky na dieťa, priemerné mesačné výdavky každého rodiča, zdravotný stav dieťaťa, jeho vek a pod.

Trápi vás "Určenie výšky výživného" a chcete pomôcť?

V tejto právne poradni odpovedajú:

JUDr. Milan Ficek

JUDr. Barbora Ficek

JUDr. Boris Gál4,9 (3,405)
Všetky recenzie

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
Podotázka: Určenie výšky výživného (Rodinné právo)

Dobrý deň, s manželom sme v rozvodovom konaní. Na súdnom pojednávaní sa preukázalo, že žije v spoločnej domácnosti so svojou milenkou. Chcem sa opýtať, či súd môže zahrnúť príjem jeho milenky na určenie výšky výživného na maloleté deti. V spoločnej domácnosti žijú neoficiálne od 12/2016 a oficiálne od 2/2017.

Odpoveď: Určenie výšky výživného

(odpoveď odoslaná: 28.05.2017)

Dobrý deň. Súd nemusí na túto skutočnosť prihliadať. Kedy boli manželia súd by prihliadal aj na príjem druhého manžela. V tomto prípade môžete na túto skutočnosť poukázať, ale súd nie je povinný na to prihliadať. V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Určenie výšky výživného" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (3.405)
Všetky recenzie
LEXANA - asistentka

Text zprávy
Moje zprava
Text v prvnim tlacitku