Prídem pri osobnom bankrote aj o byt?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Prešov

Otázka: Prídem pri osobnom bankrote aj o byt?

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či pri osobnom bankrote musím automaticky prísť o byt, ktorý je v mojom vlastníctve a v ktorom bývam so svojou manželkou a dvoma deťmi? Ďakujem.

Odpoveď: Prídem pri osobnom bankrote aj o byt?

Dobrý deň, ak splníte podmienky pre vyhlásenie osobného bankrotu uvedené v zákone č. 7/2005 Z.z. o konkurze a reštrukturalizácii a súd osobný bankrot vyhlási, určí správcu, ktorý bude vystupovať ako mediátor a sprostredkovateľ komunikácie medzi Vami ako dlžníkom a veriteľmi. Správca určí výšku Vášho majetku, tento majetok speňaží a čiastočne vyplatí veriteľom dlhy. Súčasťou Vášho majetku je aj byt, preto v prípade, že nároky Vašich veriteľov nebude možné uspokojiť z iného majetku, predmetom speňaženia bude aj táto nehnuteľnosť.