Vymoženie dlžoby od súkromnej osoby

Online právna poradňa
Oblasť práva: Vymáhanie pohľadávok, Bratislava

Otázka: Vymoženie dlžoby od súkromnej osoby

Dobrý deň. Dokážem vymôcť dlh od kamarátky, ak môžem preukázať iba neoverenú zmluvu, a nemám doklad o tom, že peniaze prijala? Moje dôkazy sú obmedzené na SMS komunikáciu, v ktorej dlh priznáva, a e-mailovú komunikáciu, v ktorej ale daná suma nie je spomínaná. Iba potvrdzuje, že má u mňa dlh. V prípade potreby som schopný poskytnúť skenovanú zmluvu. Ďakujem za pomoc.

Odpoveď: Vymoženie dlžoby od súkromnej osoby

Dobrý deň, vymoženie osoby od súkromnej osoby je možné. Podpis na zmluve nemusí byť overený, je však potrebné, aby bolo v zmluve potvrdenie o tom, že peniaze prevzala. Ak tam také potvrdenie nie je, môže (ale aj nemusí) dlžníčka túto skutočnosť namíetať. Ak by ju namietala, potom by ste museli na súde inak preukázať, že si dlh požičala. Dôkazy mailom alebo aj SMS sú na súde akceptovateľné, ak protistrana nepoprie, že je to jej mail.

Pošlite nám do mailu kópiu zmluvy.