Prepis bytu po rozvode

Online právna poradňa
Oblasť práva: Spoluvlastníctvo, Trnava

Otázka: Prepis bytu po rozvode

Dobrý deň, obraciam sa na Vás s prosbou o radu. Momentálne som podala žiadosť o rozvod a mám otázku týkajúcu sa bytu a majetku v ňom. Pokiaľ máme dohodu, že mi manžel odstúpi všetky svoje majetkové práva, stačí nám po rozvode spracovať notársku zmluvu, v ktorej všetky udalosti riadne spíšeme a prezentujeme s overenými podpismi? Alebo je nevyhnutné využiť služby právnika, ktorý zmluvu vypracuje profesionálne? V prípade, že by sme si zmluvu spísali sami, je takáto zmluva dostatočne bezpečná? Má možnosť byť zmluva napadnutá, ak by si manžel časom svoje rozhodnutie zmenil? Ďakujem.

Odpoveď: Prepis bytu po rozvode

Dobrý deň, pokiaľ to chcete takto urobiť, môžete už teraz spísať dohodu s tým, že dáte do zmluvy, že zmluva nadobúda účinnosť až rozvodom.

Prípadne druhá možnosť je spísanie zmluvy o budúcej zmluve o vysporiadaní BSM.

Manžel Vám to možno sľubuje ale aká bude realita po rozvode, to uvidíte až potom. Poistíte si to dobrou zmluvou. Na spísanie zmluvy nepotrebujete právnika, ak sa vyznáte a máte istotu, že zmluva Vás ochráni.