POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Premlčacia doba pri nezaplatení faktúry

Online právna poradňa
Oblasť práva: Obchodné právo, Trenčín

Otázka: Premlčacia doba pri nezaplatení faktúry

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, aká je premlčacia doba pri nezaplatení faktúry.

Odpoveď: Premlčacia doba pri nezaplatení faktúry

Dobrý deň. Pokiaľ ide o premlčaciu dobu pri nezplatení faktúry, tak v zmysle ustanovenia § 397 Obchodného zákonníka sa uplatní všeobecná premlčacia doba štyri roky. Táto premlčacia doba platí pre obchodné záväzkové vzťahy. Naproti tomu podľa Občianskeho zákonníka je všeobecná premlčacia doba tri roky.

Pre presné určenie dĺžky premlčacej vo Vašom prípade (teda, či sa uplatní 3 alebo 4 ročná premlčacia doba) by bolo potrebné mať k dispozícii komplexné informácie o pohľadávke.