POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Premena podmienečného trestu na nepodmienečný


Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Žilina

Otázka: Premena podmienečného trestu na nepodmienečný

Dobrý deň, chcel by som sa na niečo opýtať. Nachádzam sa v probácii a dostal som pokutu za fajčenie na železničnej stanici. Mohol by toto spôsobiť nejaký problém? Ďakujem.

Odpoveď: Premena podmienečného trestu na nepodmienečný

Dobrý deň, pri každom podmienečnom treste môže súd po porušení "podmienky" premeniť podmienečné odsúdenie na nepodmienečný trest. Nie je to však automatický postup. Výnimočne sa môže stať, že súd ponechá v platnosti podmienečné odsúdenie v platnosti, pričom buď predĺži skúšobnú dobu alebo uloží iné primerané obmedzenia alebo povinnosti. Závisí to najmä na tom za aký trestný čin ste boli podmienečne odsúdení, na akú dobu a aká skúšobná doba Vám bola uložená. Počas našej praxi sme sa stretli s prístupom sudcu, ktorý uviedol, že akékoľvek spáchanie priestupku pre neho stačí na to, aby premenil podmienečné odsúdenie na nepodmienečné. Ide však o veľmi striktný prístup sudcu, ktorý nie je možné aplikovať všeobecne a celoplošne. Nakoľko vo Vašom prípade ide o priestupok, ktorého spáchanie nie je veľmi závažné a následky vážne, myslím si skôr, že by nemalo dôjsť k premene podmienečného trestu na nepodmienečný. Závisí to však aj na ďalších skutočnostiach akými sú napr. plnenie občianskych, pracovných a iných povinností, podľa ktorých súd posudzuje, či ste viedli riadny život.

Trápi vás "Premena podmienečného trestu na nepodmienečný" a chcete pomôcť?

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku? Vyhľadajte ju:
V prípade doplňujúcej otázky vyplňte formulár nižšie:


Trápi vás "Premena podmienečného trestu na nepodmienečný" a chcete pomôcť?Príbuzné otázky v PRÁVNICKEJ PORADNI:najpravo.sk | epravo.sk | pravnelisty.sk
4,9 (4.969)
Všetky recenzie
Chatbot
Dobrý deň,
volám sa Lexana a som virtuálna asistentka. Nižšie vyberte, s čím chcete pomôcť.