Predbežné opatrenie o úprave styku s mal. dieťaťom

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rodinné právo,

Otázka: Predbežné opatrenie o úprave styku s mal. dieťaťom

Dobrý deň, rád by som sa opýtal, či je možné požiadať súd o dočasné rozhodnutie týkajúce sa kontaktu s mojou dcérkou. Podľa mojich predchádzajúcich skúseností viem, že súdne konanie môže trvať aj niekoľko rokov.

Odpoveď: Predbežné opatrenie o úprave styku s mal. dieťaťom

Dobrý deň. Na súd môžete podať tzv. návrh na nariadenie predbežného opatrenia, v ktorom súd požiadate o úpravu Vášho styku s mal. dieťaťom (viď. judikát nižšie). Pokiaľ ide o dĺžku konania vo veci samej, tak v tomto prípade je limitovaná zákonom, takže prvostupňové súdne konanie vo veciach starostlivosti súdu o maloletých nemôže "trvať niekoľko rokov".

Uznesenie KS v Banskej Bystrici sp. zn. 14CoP/50/2006

Predbežným opatrením možno upraviť styk rodiča s maloletým dieťaťom.