Predaj havarovaného auta. Ako je to s prepisom?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Iné oblasti práva, Košice

Otázka: Predaj havarovaného auta. Ako je to s prepisom?

Ozval sa mi kupec ohľadom môjho havarovaného auta. Informoval ma, že si auto prevezme a okamžite mi zaň zaplatí. Avšak, požaduje po mne všetky dokumenty súvisiace s autom. Tvrdí taktiež, že všetky administratívne úkony vrátane odhlásenia auta, zvládne vybaviť sám. Následne mi pošle veľký technický preukaz. Je možné, aby to všetko zariadil sám, alebo musíme pri prepise auta aj jeho odhlásení byť prítomní obaja? O chvíľu mi končí poistenie auta a nie som si istý, či mi veľký technický preukaz pošle včas. Mám postupovať podľa jeho návrhu? Prosím, poraďte mi, či je tento postup správny. Ďakujem.

Odpoveď: Predaj havarovaného auta. Ako je to s prepisom?

Dobrý deň,

pokiaľ potrebujete technický preukaz čím skôr, odporúčam Vám dohodnúť sa s kupujúcim a navštíviť políciu spoločne. Vyhnete sa tak čakaniu a prípadným komplikáciám. Pokiaľ ide o postup pri prepise auta, dovoľujem si Vám uviesť odkaz na stránku Ministerstva vnútra SR, kde je podrobone opísaný postup: http://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-ineho-okresu