Potvrdenie o výške príjmu k rozvodu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Žilina

Otázka: Potvrdenie o výške príjmu k rozvodu

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je potrebné ku návrhu na rozvod predkladať súdu aj potvrdenie o výške príjmu oboch strán, aj keď súčasťou návrhu bude aj dohoda rodičov. V tejto dohode sme sa, okrem iného, dohodli aj na výške výživného a moja manželka s tým súhlasí. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Potvrdenie o výške príjmu k rozvodu

Dobrý deň, potvrdenie o výške príjmu je potrebné k návrhu na rozvod manželstva (resp. vyjadreniu) priložiť. Pokiaľ tento doklad nedoložíte, súd Vás vyzve na to, aby ste tieto doklady predložili.
Je tomu tak, pretože súd nemusí ešte akceptovať Vašu dohodu o výživnom a môže rozhodnúť aj inak.