Pokuta za neodhlásenie trvalého pobytu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Bratislava

Otázka: Pokuta za neodhlásenie trvalého pobytu

Dobrý deň. Pred rokom som predala byt a vtedy sme sa s novým majiteľom telefonicky dohodli, že vybaví odhlásenie môjho trvalého pobytu, keďže sa stal novým majiteľom bytu. Po roku mi však volal s tým, že chce, aby som mu zaplatila pokutu za neodhlásenie trvalého pobytu. Môže si túto pokutu od mňa vymáhať, prípadne aj súdne náklady, aj keď nemá žiadnu škodu a mal to vybaviť sám? Ďakujem za váš čas a odpoveď.

Odpoveď: Pokuta za neodhlásenie trvalého pobytu

Dobrý deň,

pokutu za neodhlásenie trvalého pobytu by ste museli zaplatiť iba vtedy, ak by ste mali v zmluve dohodnutú takúto zmluvnú pokutu a ak by ste nedokázali preukázať dohodu s novým majiteľom bytu o tom, že odhlásenie vykoná on.