Pokračovanie v prerušenom rozvodovom konaní

Online právna poradňa
Oblasť práva: Rozvod, Trenčín

Otázka: Pokračovanie v prerušenom rozvodovom konaní

Dobrý deň, prosím o informáciu. Súd nám prerušil rozvodové konanie. V uznesení je uvedené, že podľa par. 111 ods. 3 O.s.p. ak je konanie prerušené podľa par. 110, súd v ňom pokračuje na návrh po uplynutí troch mesiacov. Rozumiem tomu správne, že ja musím podať návrh na pokračovanie v konaní, alebo sa konanie automaticky obnoví po troch mesiacoch? Ako má znieť návrh na pokračovanie v konaní? Rozvodové konanie sme mali 9.3.2015. Ďakujem za pomoc.

Odpoveď: Pokračovanie v prerušenom rozvodovom konaní

Dobrý deň, podmiienkou na pokračovanie v prerušenom rozvodovom konaní je podanie návrhu na pokračovanie. Ak návrh nepodáte, tak sa v konaní nepokračuje. Stačí napísať, že žiadate, aby súd v konaní pokračoval.