POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Odvolanie voči trestnému rozkazu

Online právna poradňa
Oblasť práva: Trestné právo, Bratislava

Otázka: Odvolanie voči trestnému rozkazu

Dobrý deň, ako je možné odvolať sa voči trestnému rozkazu v prípade nenastúpenia na ochranné protialkoholické liečenie, kde došlo k omeškaniu s nástupom o 3 dni? Obvinený mal nastúpiť na ochranné liečenie, avšak kvôli jeho zlému psychickému stavu, v ktorom si nebol vedomý následkov svojho konania, k nástupu nedošlo. Napriek tomu, že ochranné liečenie bolo absolvované v predpísanej dĺžke trvania - 3 mesiace, termín nástupu bol posunutý o 3 dni neskôr a obvinený bol eskortovaný na liečbu. Je nutné napísať odvolanie všeobecne alebo je potrebné uvádzať konkrétne paragrafy? Ďakujem.

Odpoveď: Odvolanie voči trestnému rozkazu

Dobrý deň, voči trestnému rozkazu sa podáva odpor (lehota je 8 dní). Pokiaľ podávate odpor proti trestnému rozkazu, potom obvinený sa nemusí podrobiť trestu, ktorý je v trestnom rozkaze uložený. Súd následne rozhodne rozsudkom.

V odpore proti trestnému rozkazu nemusíte uvádzať paragrafy, odpor stačí podať aj tak, že uvediete, že podávate odpor, pretože nesúhlasíte s tým, čo je v trestnom rozkaze uvedené.