Odvolanie voči rozhodnutiu RÚVZ

Online právna poradňa
Oblasť práva: Správne právo, Žilina

Otázka: Odvolanie voči rozhodnutiu RÚVZ

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je možné, aby Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) zmenil svoje stanovisko ohľadom hygienického prieskumu na pracovisku. Moja choroba z povolania nebola uznána, pretože podľa úradoch bola moja práca dlhodobá a jednostranná, avšak nie nadmerná. Existuje možnosť, ako sa odvolať voči tomuto rozhodnutiu? Mám pocit, že RÚVZ nerozhodol spravodlivo, keďže som nebola prítomná pri miestnom šetrení na pracovisku a všetky skutočnosti neboli zohľadnené. Vopred ďakujem za odpoveď.

Odpoveď: Odvolanie voči rozhodnutiu RÚVZ

Dobrý deň, v zmysle právnej úpravy je RÚVZ správnym orgánom a proti rozhodnutiam správnych orgánov je vo väčšine prípadov možné podať odvolanie. V rozhodnutí RÚVZ musí byť na konci uvedené poučenie. V poučení máte presne uvedené v akej lehote a na aký orgán je možné podať odvolanie. V odvolaní následne môžete uviesť všetky skutočnosti, ktoré považujete za potrebné (najmä skutočnosti, v ktorých vidíte pochybenie RÚVZ). Rovnako je potrebné uviesť to, akým spôsobom chcete, aby odvolací orgán (orgán, ktorý bude rozhodovať o odvolaní) rozhodol o odvolaní. Pre Váš prípad by bolo najlepšie, ak by odvolací orgán zrušil rozhodnutie RÚVZ a vec vrátil na ďalšie konanie. V ďalšom konaní, by ste následne mohli byť pri miestnej obhliadke prítomná i Vy a mohli by ste poukázať na veci, ktoré si pracovníci RÚVZ prvýkrát nevšimli.