Nevyplatená čiastka BSM a na LV je už plomba

Online právna poradňa
Oblasť práva: Bratislava

Otázka: Nevyplatená čiastka BSM a na LV je už plomba

Dobrý deň, s mojim exmanželom sme uzatvorili zmluvu o bezoplatnom prevode podielu na spoločnom nehnuteľnom majetku s dohodou, že mi bude vyplatená moja časť podielu z nášho spoločného domu. Zároveň podal návrh na vklad. Čiastku za môj podiel mi však nevyplatil, pretože mu vraj neuznali žiadosť o úver. Na katastrálnom úrade je už v liste vlastníctva značka záruky. Neviem ako postupovať. Obávam sa, že prídem o strechu nad hlavou a skončím na ulici bez peňazí. Myslím si, že ak nedodržal zmluvné podmienky a nevyplatil mi moju čiastku za polovičný podieľ vlastníctva nášho rodinného domu, je to podvod s cieľom získať nehnuteľnosť do osobného vlastníctva. Ďakujem.

Odpoveď: Nevyplatená čiastka BSM a na LV je už plomba

Dobrý deň,
toto je chyba zmluvy. Bola zle nastavená vo váš neprospech.

Ak je tam plomba, tak on to dal už zapísať na kataster.

Poponáhľajte sa a zrušte tu zmluvu. Pozor, aby ste to urobili správnym postupom. Zároveň to treba oznámiť na katastrálnom úrade.

Je potrebné pozrieť ako ste sa dohodli na vyplatení kúpnej ceny.