POZOR na PODVODNÝ EMAIL: Dostali ste z akoby našej mailovej adresy "kancelaria@ficek.sk" mail s predmetom "URGENTNÉ, OZNÁMENIE O EMBARGU" s nezmyslami o úveroch a dlhoch? Je to podvodná správa, neklikajte na link a ani prílohu. Problém intenzívne riešime.
Máte
otázku?

Môžem predať dom s ťarchou doživotného užívania?

Online právna poradňa
Oblasť práva: Občianske právo, Prešov

Otázka: Môžem predať dom s ťarchou doživotného užívania?

Mám darovaný rodinný dom, v ktorom má môj otec doživotné právo. Môžem ho predať?

Odpoveď: Môžem predať dom s ťarchou doživotného užívania?

Dobrý deň, predaj nehnuteľnosti zaťaženej vecným bremenom spočívajúcim v práve doživotného užívania v prospech určitej osoby je možný. Prevodom nehnuteľnosti však uvedená ťarcha nezaniká, čo znamená, že užívacie právo pre Vášho otca bude zachované bez ohľadu na to, kto bude vlastníkom rodinného domu. Predmetné vecné bremeno zaniká až smrťou oprávnenej osoby alebo ho je možné zrušiť na základe písomnej dohody.